Hogyan duplázható meg az okostelefonos akkumulátor-üzemidő?
Írásunkban 5 hasznos és részletes tippel szolgálunk ahhoz, hogy minél jobban meghosszabbíthassuk az okostelefonos akkumulátor-üzemidőt, valamint sorra vesszük azt is, mire érdemes odafigyelni új telefon vásárlásakor.
Adobe Flash Playert igénylő tartalmak lejátszása a Ruffle használatával
Útmutatónkban bemutatjuk, hogyan lehet a Firefox Nightly és a Ruffle segítségével elérhetővé tenni a 2021-től a hivatalos Adobe Flash Playerrel már nem megjeleníthető tartalmakat. (Az Adobe Flash Player 2021. január 1-től hivatalosan megszűnt terméknek számít, ám számos webhelyen még találkozhatunk flashes tartalommal.)
LSI Dell RAID-vezérlő és a RAID állapotának monitorozása az mpt-status használatával
Írásunkban bemutatjuk, hogyan lehet monitorozni a hardveres Dell RAID-vezérlő állapotát az mpt-status használatával, illetve készítünk egy szkriptet, amelyik automatikusan e-mailes és/vagy Pushover-riasztást küld, amennyiben valami nem stimmel a RAID-del.
Hogyan lehet 2021-ben gyors WordPress-webhelyem?
Írásunkban bemutatjuk, mi mindenre lehet szükség ahhoz, hogy 2021-ben egy gyors WordPress-webhellyel rendelkezzünk, és adunk néhány tippet ahhoz is, hogy az oldalunkat érintő fejlesztésekkel hogyan szerezhetünk piros pontokat a népszerű keresőmotoroknál.
A tökéletes ASUS router (Asuswrt-Merlin, Entware, Nextcloud, egyéni szkriptek)
Útmutatónkban feltelepítjük az ASUS routerre az Asuswrt-Merlin firmware-t, elérhetővé tesszük az Entware csomagkezelőt, megismerkedünk az amtm szkript használatával, beállítunk pár hasznos szkriptet, majd webszerverként telepítjük a lighttpd-t, illetve a felhasználók közötti együttműködést biztosító Nextcloudot. Mindeközben biztonságosabbá is tesszük ASUS routerünk használatát.
rspamd telepítése a kéretlen levelek szűréséhez
Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan lehet az alapértelmezett amavist lecserélni az rspamd használatához, illetve azt is ismertetjük, miként módosíthatók az alapértelmezett spamszűrési beállítások rendszergazdai vagy felhasználói szinten. Szót ejtünk arról is, hogyan lehet távolról elérni az rspamd webes statisztikáinak oldalát, ahol áttekinthetjük a levél(szemét)forgalmat.
Megérkezett a hivatalos Raspberry Pi 4-házhoz való ventilátor
Ahogy az várható volt, a felhasználói igényekre válaszul a Raspberry Pi Foundation kiadta a hivatalos házhoz való, módosításokat nem igénylő ventilátorát. Szerencsére most sem kell túl mélyre nyúlnunk a pénztárcánkba, ha be szeretnénk szerezni.
Miért tűnik felhasználói oldalról tisztességtelennek a Vodafone hazai gyakorlata?
A Vodafone bekebelezte a UPC-t, az ügyfeleikkel együtt. Bár ennek számos pozitív hozadéka is lehetne, jelenleg a volt ügyfelek negatív következményekkel szembesülnek, például a UPC-s e-mail-címeik jövő év eleji törlésével. Adunk néhány tippet a helyzet túléléséhez és a kellemetlenségek enyhítéséhez.
Windows 10-et tartalmazó HDD méretcsökkentéssel történő klónozása egy SSD-re a Clonezillával és a Parted Magickel
Cikkünken bemutatjuk, hogyan lehet egy Windows 10-es rendszert klónozni egy új meghajtóra a partíció átméretezésével. és szót ejtünk a titkosított lemezek klónozásáról is. A műveletek elvégzése során a Lemezkezelés, a GParted és a Clonezilla lesz a segítségünkre.
Megjelent a Raspberry Pi 400
A Raspberry Pi Foundation bejelentette az első billentyűzetbe épített készüléket, amely a korábbi termékekhez hasonlóan fillérekért megvásárolható, és töltővel és egérrel együtt csomagban is beszerzehető. A Rapsberry Pi 400-nak magyar billentyűkiosztása egyelőre nincs, de angol verzióban már itthon is kapható.
Frissítés IPSConfig 3.1-ről ISPConfig 3.2-re
Megjelent az IPSConfig új verziója, így most bemutatjuk az ISPConfig 3.2-re történő frissítés lépéseit CentOS, Debian és Ubuntu rendszeren.
Lemezek tartalmának végleges és biztonságos törlése
Ebben a bejegyzésben bemutatjuk, hogyan gondoskodhatunk az egyes háttértárak esetén az adataink biztonságos törléséről, valamint arról is szót ejtünk, miért érdemes és hogyan lehet a bizalmas adatokat megfelelő titkosítással ellátni.
A WordPress-bejelentkezési kísérletek számának korlátozása WP-bővítménnyel
Bár a WordPress számos szempontból napjaink egyik legjobb, legnépszerűbb és legszabványosabb tartalomkezelőjének számít, a biztonság terén még van hová fejlődnie. Többek között az adminfelület sincs védve a korlátlan számú bejelentkezési kísérletektől. Persze, csak addig, amíg fel nem telepítjük az általunk javasolt ingyenes és nyílt forráskódú bővítményt!
Kodi telepítése a Raspberry Pi otthoni médialejátszóvá tételéhez
Cikkünkben bemutatjuk a Kodi telepítéséhez szükséges lépéseket, valamint ismertetjük a távirányítóval vagy mobilappal történő vezérlését is. Az elolvasását követően máris a rendelkezésünkre áll majd egy mindentudó otthoni médiaközpont.
Sebességteszt futtatása linuxos parancssorból
Útmutatónk segítségével kétféleképpen is futtathatunk sebességtesztet a linuxos parancssorból, illetve sorra vesszük azt is, milyen szempontokat kell figyelembe vennünk a sebesség mérésekor, illetve szerverünk elhelyezésekor, különösen akkor, ha fontos tényező a rendelkezésünkre álló belföldi vagy külföldi sávszélesség.
Hamarosan Ubuntu 20.04-támogatással érkezik az ISPConfig 3.2
Megjelent az IPSConfig 3.2 Beta 2, és egyben bejelentették a végleges verzió tervezetett megjelenési dátumát is. Az új verzió támogatni fogja az Ubuntu 20.04 és a CentOS 8 operációs rendszert, és számos újdonságot is elérhetővé tesz.
Ütemezett WordPress-bejegyzés sikertelen időzítése
Kisebb forgalmú webhelyeken könnyedén előfordulhat, hogy egy ütemezett WordPress-bejegyzés nem válik nyilvánossá a megadott időpontban. Segítünk ennek a hibának az orvoslásában, illetve a WordPress beépített cronjának kiváltásának módját is ismertetjük, hogy a látogatói forgalomtól függetlenül minden ütemezett feladat megbízhatóan fusson az oldalunkon.
ISPConfig vagy Plesk: melyiket érdemes választani?
A szerver adminisztrációját nagyban megkönnyíti egy webes felület. Ügyfeleinknél általában a Plesket vagy az ISPConfigot használjuk, most pedig összefoglaljuk mindkettő előnyeit és hátrányait, hogy segítsünk a döntésben.
E-mailes értesítés minden SSH-bejelentkezéskor
A legtöbb rendszergazdában felmerül az igény aziránt, hogy e-mailes értesítést kapjon akkor, ha egy felhasználó SSH-val bejelentkezik a rendszerre. Mi most pont egy erre a célra készült, végtelenül egyszerű szkript használatát ismertetjük.
A Raspberry Pi 4 megfelelő hűtése
A Raspberry Pi az ideális, 4K-t is tudó házi médiaközpont lehet, ráadásul az ára is igen baráti. De mi a helyzet a hűtésével?
Nem működik a képfeltöltés WordPressben – jQuery-hiba
Az 5.5-ös verzió megjelenésével megszaporodtak a képfeltöltési hibák a WordPressben. Elmondjuk, mi okozza a problémát, és hogyan küszöbölhető ki azonnal az Enable jQuery Migrate Helperrel.
A tökéletes Ubuntu 18.04 LTS szerver
Ebben a cikkben ismertetjük, hogyan lehet létrehozni egy tökéletes Ubuntu 18.04 LTS szervert a megfelelő biztonsági beállításokkal, majd pedig telepíteni rá az ISPConfig nevű felügyeleti szoftvert.